Filmy samobójstwo, zazdrość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, zazdrość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1999. Młody uczeń, Dan, zostaje przeniesiony do katolickiej szkoły prowadzonej przez przyjaciela jego zmarłej matki, brata Anuraka. Duchowny, będący jednocześnie szkolnym psychologiem, stara się mu pomóc w przezwyciężeniu sennego paraliżu, dopadającego chłopaka każdej nocy pod postacią cienia. Niestety, po przeniesieniu przypadłość przybiera na sile, a sytuację pogarsza fakt, iż Dan dowiaduje się, że zajął miejsce zaginionego w dziwnych okolicznościach innego ucznia, Trina. Znajdując wśród uczniów sprzymierzeńców, chłopak stara się z całych sił poznać prawdę o zniknięciu kolegi podejrzewając, iż tajemniczy cień może mieć z tym coś wspólnego.

Kroll

6,8
Marcin Kroll, główny bohater filmu, jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. Kadra oficerska boi się skandalu – samobójstwo i dezercja to zbyt dużo jak na jedną jednostkę. Dowództwo postanawia więc na własną rękę odszukać dezertera, zanim zainteresuje się nim prokuratura wojskowa.
Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.


Życie małej Astrid i jej matki - Ingrid upływało bez większych problemów aż do momentu gdy w ich domu pojawił się Barry Kolker. Ingrid zaślepiona miłością do Barrego potrzebuje czasu aby zorientować się, że jest on mężczyzną, który z premedytacją rujnuje jej życie. Przepełniona chęcią zemsty podaje Barremu truciznę pochodzącą z jej ulubionych kwiatów - białych oleandrów. Ingrid trafia do więzienia na resztę swego życia. W tym czasie Astrid próbuje: "zakazanej miłości", narkotyków , poznaje różne religie i prawdziwe uczucie. Przez wszystkie lata w listach do matki opisuje swoje przeżycia i doświadczenia, i w ten sposób uczy Ingrid, czym jest miłość. Więzienne listy Ingrid dają jej córce siłę do przetrwania.
Steve Zissou (Bill Murray) - światowej sławy oceanograf - wyrusza z najbardziej kosztowną w swej karierze ekspedycją, której celem ma być odnalezienie tajemniczego, krwiożerczego rekina, który pożarł podczas ostatniej wyprawy jego najbliższego współpracownika i przyjaciela. Do jego ekipy przyłączają się: młody pilot, który upiera się, że jest synem Zissou (Owen Wilson), piękna dziennikarka mająca opisać postać Zissou i losy jego wyprawy (Cate Blanchett), a także żona Zissou - Eleonor (Anjelica Huston), będąca jednocześnie wiceprzewodniczącą The Zissou Society. Badacze muszą stawić czoła przytłaczającym komplikacjom takim jak, między innymi, piraci, porwania czy choćby bankructwo.
Główną postacią serialu jest psychoterapeuta, który regularnie odbywa spotkania z pięciorgiem swoich pacjentów. Jest uznanym specjalistą i ojcem rodziny. Jednak sam zmaga się z problemami w życiu osobistym i zawodowym. Pochłonięty dylematami swoich pacjentów musi zmierzyć się z niewygodnymi prawdami o sobie samym.
Eric Wilson, po długich czternastu latach, właśnie wychodzi z więzienia. Jego opiekun Terry, przygotował dla niego nową osobowość, aby chłopak mógł zacząć nowe życie nie obciążony straszną przeszłością. Już jako Jack Burridge, młodzieniec zaczyna pracować w firmie kurierskiej, poznaje nowych ludzi i zakochuje się. Wszystko układa się znakomicie, do czasu, aż Jack uratuje małą dziewczynkę z wypadku samochodowego.

Kleopatra

7,1
Opowieść zaczyna się po bitwie pod Farsalią, w której legiony Gajusza Juliusza Cezara podbiły w bratobójczej walce wojska Pompejusza. Pompejusz w przebraniu handlarza zbiegł do Egiptu. Cezar podąża za nim. Tymczasem w Egipcie trwa walka o władzę między młodym królem Ptolomeuszem a jego ambitną siostrą Kleopatrą.
Złożona z kilku nowel historia rodziny z Nowego Jorku, której losy znaczone są licznymi tragediami. Punktem wyjścia tej opowieści jest pytanie co by było gdyby: gdyby rodzice nigdy się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, gdyby ktoś w porę zauważył pędzący autobus. Reżyser Dan Fogelman zwraca uwagę na kruchość ludzkiego życia i na to, że z kluczowymi decyzjami nie warto zwlekać, bo w końcu może być za późno.

7 uczuć

6,3
6,8
Strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…